INFLUZJA TLENOWA

INFLUZJA TLENOWA

Zabieg wykorzystuje infuzję za pomocą hiperbarycznego tlenu – wtłaczanie za pomocą tlenu pod ciśnieniem skoncentrowanych składników aktywnych. Czynność ta możliwa jest do wykonania za pomocą aplikatora, dzięki któremu tlen jest czysty i dobrej jakości. Dobrana do danego typu cery ampułka witaminowa ma możliwość wsiąknięcia w najgłębsze warstwy skóry.
Infuzja tlenowa to zabieg, dzięki któremu możliwe jest użycie dwóch rodzajów kwasu hialuronowego na raz. Kwas hialuronowy przenika wraz z odżywczymi substancjami w głąb skóry oraz bardzo dobrze ją nawilża.
To przede wszystkim dzięki niemu skóra ma możliwość odzyskania młodzieńczego blasku i wyglądu. Cera wygląda bardzo promiennie, naturalnie i zdrowo.
Po zabiegu pacjent może wrócić niezwłocznie do codziennych czynności, ponieważ skóra nie wymaga żadnej ingerencji i rekonwalescencji.
Do podstawowych efektów infuzji tlenowej zalicza się:

rzut

• rozjaśnienie skóry;
• poprawę elastyczności i napięcia skóry;
• lepszy metabolizm komórkowy;
• dotlenienie skóry;
• zmiana owalu twarzy;

• wygładzenie zmarszczek (zwłaszcza w okolicach oczu);
• głęboko nawilżona skóra;
• młodszy wygląd skóry
• pozbycie się zapalnych stanów trądzikowych, łagodzi objawy łuszczycy i egzemy.

Zabieg przeznaczony jest do wszystkich rodzajów skóry. Zarówno do cery młodej – profilaktycznie, głęboko nawilżająco, jak i dojrzałej – w celu poprawy kondycji skóry, zniwelowania efektów niekorzystnego upływu czasu przez dobór odpowiedniego serum kosmetycznego.

Jeżeli chciałabyś:

– oczyścić skórę z toksyn

– wygładzić zmarszczki

– nawilżyć

– ujędrnić i poprawić napięcie swojej skóry

– zmniejszyć przebarwienia

– ukoić podrażnioną skórę

– zmniejszyć cienie pod oczami,

– pozbyć się trądziku

Jeżeli chciałabyś, aby Twoja skóra była promienna i rozświetlona

to jest to zabieg dla Ciebie

Co ważne, infuzja daje efekty już po pierwszej wizycie – różnica będzie odczuwalna natychmiast.

Na czym polega tajemnica skuteczności tego zabiegu?

Tajemnicą jest wyjątkowy pierwiastek życia- TLEN.

Wiele się mówi o witaminach, minerałach i kwasach w kontekście dobroczynnego wpływu na skórę. Nie wspominając przy tym, że jej kondycja w znacznej mierze zależy od tego, co dosłownie unosi się w powietrzu. Tlen, to nie tylko pierwiastek niezbędny dla naszego życia, jest niezbędny również dla naszej skóry.

Wpływ tlenu na skórę

Jedną z funkcji skóry jest – wymiana gazowa. To w ten sposób wiele szkodliwych, zbędnych substancji jest usuwanych z naszego organizmu. Oddychanie skórne nie jest wprawdzie główną formą oddychania u człowieka, ale jednak pełni bardzo istotną funkcję.

Dostarczenie tlenu skórze odbywa się w przeważającej części za pomocą krwi, dzięki splotom tętniczkowym w warstwie brodawkowej skóry właściwej. Z wiekiem ta wymiana gazowa słabnie, stąd też gorsze dotlenienie komórek skóry. Już w okolicach czterdziestego roku życia wchłanianie tlenu zmniejsza się aż o 50% !!!.

JAKIE SĄ TEGO KONSEKWENCJE?

Jeżeli skóra nie oddycha – pogarsza się jej stan. Staje się sucha, mało elastyczna, szara i w konsekwencji pojawiają się zmarszczki i bruzdy.

Tlen ma również istotny wpływ na zmniejszenie reaktywności gruczołów łojowych oraz redukcję kolonii bakterii beztlenowych Propionibacterium Acnes, co znacząco poprawia stan skóry tłustej i trądzikowej.

Nie tylko skóra twarzy potrzebuje tego dobroczynnego pierwiastka, bardzo spragniona tlenu jest również skóra głowy oraz włosy.

Każdą cebulkę włosa otacza gęsta sieć naczyń włosowatych, to dzięki nim włos otrzymuje tlen oraz niezbędne substancje odżywcze. Gdy aktywność naczyń krwionośnych wokół mieszka włosowego spada, co dzieje się z wiekiem oraz w następstwie stresu i innych czynników, włosy tracą blask i wypadają.

Tlen dostarczany pod ciśnieniem do skóry głowy odwraca ten negatywny proces.

Przyspiesza się metabolizm komórkowy oraz krążenie krwi, a co za tym idzie następuje szybszy wzrost włosów i zmniejszenie procesu wypadania. Po zabiegu wzrasta również aktywność komórek obojętnochłonnych które wspomagają mechanizm odpornościowy oraz przyspieszają proces gojenia przeczosów i stanów zapalnych. Poprzez zmniejszenie reaktywności gruczołów łojowych zmniejsza się przetłuszczanie „włosów”.

Jak wygląda zabieg infuzji tlenowej?

Zabieg rozpoczyna się od peelingu, dzięki któremu skóra jest oczyszczona i lepiej chłonie dobroczynne substancje.

Następnie nakłada się na nią specjalną emulsję, w której składzie są nośniki tlenu. Tak przygotowaną skórę można poddać infuzji – za pomocą specjalnego aparatu kieruje się na skórę czysty tlen pod określonym ciśnieniem i odpowiedniej odległości. Efektem jest wytworzenie się na jej powierzchni próżni, dzięki której skóra pochłania rozprowadzoną na niej  emulsję. Kolejnym etapem jest masaż tlenowy dzięki któremu skóra się relaksuje, a składniki aktywne maski przenikają w jej głębsze warstwy.

Jest to zabieg przyjemny i całkowicie bezbolesny.

Na wizytę w gabinecie warto zarezerwować do 2 godzin. Po zabiegu skóra jest rozświetlona i przyjemnie napięta, a efekt utrzymuje się przez 2-3 tygodnie. Zastosowanie serii infuzji tlenowych sprawi, że będziemy cieszyć się rezultatami zabiegu o wiele dłużej, nawet do 6 miesięcy.

Zabieg infuzji tlenowej można wykonywać przez cały rok, bez względu na stopień nasłonecznienia. Jako jeden z niewielu zabiegów praktycznie nie ma przeciwwskazań, dlatego polecany jest osobom w każdym wieku, kobietom w ciąży oraz posiadaczom problematycznej cery.

Wniosek jest następujący:

Jeżeli chcesz aby Twoja skóra odzyskała młodzieńcze piękno, zapisz się na zabieg.

ZAPISUJĘ SIĘ NA ZABIEG

Jeżeli masz jakieś pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji: