Metamorfoza skóry

Metamorfoza skóry

Połączenie laserowego odmładzania skóry z osoczem bogatopłytkowym wiąże się z lepszymi i szybszymi rezultatami odmładzania. Spektakularne rezultaty znacznej poprawy stanu skóry uzyskuje się w przebiegu takich schorzeń jak trądzik, czy defektów- przebarwienia, blizny, rozszerzone pory. W technice łączy się stymulację skóry do produkcji i obkurczania włókien kolagenu za pomocą wiązki i ciepła lasera oraz pobudzenie tkanek do regeneracji za pomocą czynników wzrostu, które zwarte są w osoczu.

Szczegóły zabiegu

Zabiegi z użyciem nowoczesnych laserów frakcyjnych polegają na kontrolowanym i precyzyjnym dziurkowaniu skóry w taki sposób, że pomiędzy mikronakłuciami znajduje się nieuszkodzona skóra. Pomiędzy „dziurkami” powstałymi po wiązce lasera znajdują się wysepki zdrowej skóry, dlatego komórki naskórka z fragmentów zdrowej skóry przemieszczają się na mikrouszkodzenia, które goją się bardzo szybko tj. 2-3 dni. Odmładzanie laserami starego typu powodowały całkowitą ablację, czyli uszkodzenia całej skóry, a procesy regeneracji trwały 28 dni.

Dzięki laserowemu odmładzaniu nasza skóra staje się gładka, pozbawiona rozszerzonych porów, przebarwień posłonecznych typu plamy soczewicowe. Dzięki obkurczeniu włókien kolagenowych ujędrniamy skórę, a efekty możemy porównywać do liftingu.

W naszym salonie zabiegi wykonywane są laserem frakcyjnym Dermablate.

Jest to laser Er:Yag o długości fali 2940 nm

Największą zaletą działania lasera Er:Yag jest uwarunkowanie jego działania zawartą w tkankach wodą. Obecność wody ogranicza maksymalną temperaturę tkanek. Gdy tkanka ulega destrukcji, a woda odparowaniu, termiczny efekt lasera słabnie. Dzięki temu strefa nekrozy i zwęglenia tkanek jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku stosowania laserów CO2. Dodatkowo praca laserem Er:Yag pozwala na precyzyjne usuwanie tkanek warstwa po warstwie, co umożliwia bardzo precyzyjną pracę.

Osocze bogatopłytkowe jest źródłem naturalnych, silnie oddziałujących czynników wzrostu, które umożliwiają pobudzenie procesów regeneracyjnych w skórze i mieszkach włosowych. Pobudza skórę do regeneracji i pozwala odzyskać młodzieńczy wygląd. Osocze bogatopłytkowe poprawia także metabolizm tkanek, stymulując poszczególne komórki naskórka i skóry właściwej do regeneracji. To terapia całkowicie naturalna, która gwarantuje długotrwałe efekty. Nie powoduje uczuleń, alergii czy innych reakcji odpornościowych, co klasyfikuje zabieg jako wyjątkowo bezpieczny.

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po dwóch tygodniach i stopniowo narastają w kolejnych. Procesy regeneracyjne aktywują się po 48 godzinach od zabiegu.

EFEKTY ZABIEGU

Full Skin Resurfacing​

Acne Scars – usuwanie blizn potrądzikowych

Scar Removal – usuwanie blizn

Fibroma – usuwanie włókniaków

Lentigo Senilis – plamy przebarwieniowe

Stretch Marks – rozstępy

Przygotowanie do zabiegu:

 • zioła (dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem),
 • aspiryna, leki przeciwzapalne i inne preparaty obniżające krzepliwość krwi (np. wyciąg z Ginko biloba) (przestać stosować 3 dni przed zabiegiem),
 • opalenizna (zakaz opalania przez 4 tygodnie przed zabiegiem),
 • krem samoopalający (przestać stosować 1 tydzień przed zabiegiem),
 • krem z retinolem i witaminą C (przestać używać przez 2 tygodnie przed zabiegiem),
 • peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem).

Zalecenia po zabiegu

 • Mycie skóry delikatnym preparatem, bez mydła i alkoholu.
 • Natłuszczanie skóry delikatnym kremem
 • Stosowanie kremów z wysokim filtrem (SPF 50)
 • Zakaz opalania skóry przez min. 6 tygodni po zabiegu.
 • W przypadku pojawienia się siniaków, można zastosować preparaty przyspieszające ich ustąpienie, np. Cicabio Arnica, Auriderm, Reparil.

Jak wygląda zabieg?

 

Cennik