Zabiegi trychologiczne

Zabiegi trychologiczne

Nadmierne wypadnie włosów to problem wielu osób. Związany jest on ze jednostkami chorobowymi, stresem, stylem życia oraz sposobem odżywienia.

Najważniejszym etapem w poszukiwaniu rozwiązania problemu jest właściwa diagnoza oraz poznanie przyczyny utraty włosów, tylko wtedy możliwe jest zastosowanie odpowiedniej metody terapeutycznej.

Za normę uznaje się wypadanie około 100-150 włosów na dobę. Są to włosy przygotowane do wypadania (tzw. fazie telogenu) Najczęściej wypadają w ciągu 2-4 miesięcy od przejścia z fazy poprzedniej, czyli katagenu.

rzut

Karboksyterapia

Karboksyterapia – czyli terapia dwutlenkiem wegla zwanego „cudownym gazem” została uznana największym przełomem w medycynie estetycznej od czasu botoksu. Zabieg polega na podaniu pod skóre dwutlenku wegla. Ze względu na bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa leczenie to może być prowadzone niezależnie od pory roku, nasłonecznienia i temperatury otoczenia. Jest to bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda doskonale radząca sobie z wieloma problemami .

To bardzo skuteczna metoda rewitalizacji skóry głowy. Doskonale wpływa na wzmocnienie cebulek włosów oraz ich zagęszczenie poprzez wydłużenie fazy wzrostu włosa. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów zahamowania wypadania włosów oraz ich wzmocnienia.

Efekty:
  • zmniejszenie wypadania włosów
  • wydłużenie fazy wzrostu włosa (anagen)
  • wzmocnienie cebulki włosa
  • poprawa mikrokrążenia skóry głowy
  • zwiększenie ilości naczyń włosowatych odżywiających cebulkę włosa
  • rewitalizacja skóry głowy

Zabiegi trychologiczne wykonywane w naszym Salonie

Karboksyterapia

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia mikroigłowa

Osocze bogatopłytkowe